SON DAKİKA

Uçtu Uçtu Kartal Uçtu!          İnönü`de Nostalji          İnönü Hatırası          Seba başlattı, Holosko bitirdi!          Böyle olur Kartal`ın Vedası          Holosko Tarihe Geçti          Tarihi gecede tartışılan görüntüler          lorem ipsum dolar sit amet         

Bugün: 24.09.2020

`Dünyaları verseler başka takıma gitmem`

`Dünyaları verseler başka takıma gitmem`

İsmi Galatasaray`la dahi anıldı. Ancak Tolga Zengin her defasında Siyah-Beyazlılar`dan yana tavır koyup transferin gerçekleşmesinde önemli rol oynadı.25.07.2013 12:25
Trabzonspor`dan ayrılmayı istemediğini yönetimle yaptığı görüşmede belirten tecrübeli eldiven, ``Eğer gideceksem bu takım sadece Beşiktaş`tır. Dünyaları verseler başka takıma gitmem`` dedi.

Burak ve Selçuk tepkisi
Bordo-Mavili yöneticiler de kaptanlarının bu tercihine saygı duyarak, diğer kulüplerin tekliflerini reddetti. Galatasaray`ın da gündemine gelen Tolga Zengin, Trabzonspor taraftarına saygı duyduğunu belirterek, "Burak Yılmaz ve Selçuk İnan`ın oynadığı takıma gitmem, taraftarlarımızı üzer. Bu da bana yakışmaz" diye konuştu. Hedefinin ilerleyen yıllarda tekrar Trabzon`a dönmek olduğunu söyleyen Tolga, "Jübilemin ardından, Trabzonspor`da sportif açıdan görev almak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Fatih`e çok güveniyor
Bordo-Mavili ekipten aynılmasına karşın, eski takımı hakkında düşüncelerini sık sık dile getiren Tolga Zengin, Trabzonspor`un hiçbir şekilde kaleci sorunu yaşamayacağını belirtti. Onur`un üst düzey bir kaleci olduğunu söyleyen Tolga, "Müthiş bir kaleci. Kalitesi kesinlikle tartışılmaz. Türkiye`nin en iyilerinden birisi. Ancak 1461`ten alınan Fatih`i de unutmamak gerekir. İlerleyen yıllarda ismini çok daha fazla duyacağız. Ona çok güveniyorum. Trabzonspor, kaleci sıkıntısı yaşamaz" ifadelerini kullandı.

29 numarayı giyecek
Tolga Zengin`in Beşiktaş`ta giyeceği forma numarası belli oldu. Trabzonspor`da 29 numaralı formayı giyen tecrübeli file bekçisi, Beşiktaş`ta da aynı numarayı sırtında taşıyacak. Bu numaranın kendisi için uğurlu olduğunu belirten Tolga, Siyah-Beyazlı takımda kendisinin istediği numarayı taşıyan bir isim olmadığı için 29 numarayı giymek istedi. Yöneticiler de Tolga`nın bu isteğini hemen yerine getirdi. Tolga yeni sezonda 29 numaralı formayla sahada yer alacak.

Alacağı var ama...
Trabzonspor`dan alacağı olan 1.2 milyon TL`nin yarısından vazgeçen Tolga Zengin, kalan yarısı için de yönetime kolaylık sağladı. Bordo-Mavili kulübün mali durumunun çok iyi olmadığını belirten Tolga, yöneticilerle yaptığı görüşmede alacağı olan 600 bin TL için acele edilmemesini istedi. Bu para için hiçbir zaman kulübe baskı yapmayacağını ifade eden Tolga, "Kulüp ne zaman rahat duruma gelirse benim paramı da o zaman ödersiniz. Trabzonspor için elimden gelen her türlü fedakarlığı yaparım" diye konuştu.

İmzayı bugün atıyor
Beşiktaş`la anlaşmaya varan tecrübeli eldiven, önceki gün İstanbul`a gelerek Siyah-Beyazlı yetkililerle görüştü ve aradaki son pürüzleri de halletti. Tolga, daha sonra tekrar Trabzon`a döndü. Dün Bordo-Mavili yönetimle bir araya gelen tecrübeli eldiven, Trabzonspor`daki sözleşmesini de feshetti. Beşiktaş`la her konuda anlaşan ve yıllık 1,3 milyon Euro garanti para alacak olan milli kaleci, maç başına da 10 bin Euro kazanacak. Tolga Zengin, resmi imzayı bugün yapılacak törenle atacak.

Etiketler: tolga zengin - Beşiktaş - futbol haberleri - beşiktaş haberleri - süper lig - beşiktaş futbol - süper lig haberleri - zengin - Beşiktaş haberleri - Beşiktaş - beşiktaş transfer

Diğer BEŞİKTAŞ haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir