SON DAKİKA

Uçtu Uçtu Kartal Uçtu!          İnönü`de Nostalji          İnönü Hatırası          Seba başlattı, Holosko bitirdi!          Böyle olur Kartal`ın Vedası          Holosko Tarihe Geçti          Tarihi gecede tartışılan görüntüler          lorem ipsum dolar sit amet         

Bugün: 27.05.2019

Beşiktaş İstanbul`dan Vazgeçmedi!

Beşiktaş İstanbul`dan Vazgeçmedi!

Beşiktaş Kulübü ile stadın yıkım ve hafriyat ihalelerini kazanan firmalar arasında sözleşme imzalandı. 28.05.2013 20:07

 BJK İnönü Stadı`nın yeniden yapılması sürecindeki ilk aşama olan yıkım ve hafriyat işleri için, Beşiktaş Kulübü ile bu konudaki ihaleleri kazanan firmalar arasında sözleşme imzalandı.

Akaretler`deki kulüp binasında düzenlenen imza törenine, Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi ile Beşiktaş İnşaat ve Ticaret AŞ Genel Müdürü İhsan Coşkun ve firma yetkilileri katıldı. Basın toplantısında açıklamalarda bulunan Ahmet Nur Çebi, stadın yenilenmesiyle ilgili çalışmaların belli bir noktaya geldiğini belirterek, "Camiamızın yıllardan beri üzerinde çalıştığı, yapmayı arzuladığı, sportif anlamdaki mabedi, stadımızın yenilenmesinin Beşiktaş’a yakışır bir tarz ve biçimde yapılmasıyla ilgili çalışmalarımız, izin ve ihalelerle belli bir noktaya geldi. Bunu açıklamaktan dolayı bir Beşiktaşlı olarak gurur duyuyorum. Allah bana nasip etti. İnşallah bitmiş halinin tadını da beraber yaşarız. Devletimiz tarafından gerekli olan müsaadeler, çevreye olan saygı göz önünde bulundurularak sonuçlandırılmıştır. İnşaatın yapılmasıyla ilgili bir sürece girdik. Bu sürecin başlangıcı da yapımıyla ilgili hizmetleri verecek firmalarla Beşiktaş’ın menfaatleri göz önünde bulunarak ihaleler yapıldı. Kazık çakılması, hafriyat ve yıkım ihalesi inşaatın başlamasıyla ilgili 3 önemli süreç şeffaf, adil bir ihale komisyonu tarafından tamamlanmıştır. Böyle bir hizmette bulunma şansını yakaladığım için çok mutluyum. İleride çocuklarıma ve aileme ‘burada da benim bir damlacık emeğim var’ demek gurur verici olacak" şeklinde konuştu.

"Atatürk Olimpiyat Stadı`nda oynamak son tercihimiz"

Yeni sezonda siyah-beyazlı takımın maçlarını İstanbul`daki mevcut statlarda oynayacağını kaydeden Çebi, "Başkanımız, maçlarımızı nerede oynayacağımız konusuna daha önce açıklık getirmeye çalıştı. Maçlarımızı İstanbul ili hudutlarında oynayacağız. Bunlarda bilinen mevcut statlar. Şükrü Saracoğlu Stadı, Türk Telekom Arena, Atatürk Olimpiyat Stadı, Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı ve Gebze Stadı var. Tercihimiz, Beşiktaş’ın taraftarını kucaklayabilecek bir statta oynamak. Atatürk Olimpiyat Stadı`nda oynama alternatifi de maalesef bunlardan bir tanesi ama bunun son tercihimiz olduğunu söylemeliyim" ifadelerini kullandı.

"Futbol direktörümüz, transfer operasyonlarını yürütmektedir"

Çebi, yeni sezon transfer çalışmalarının futbol direktörü Önder Özen tarafından yürütüldüğünü belirterek, "Transfer dönemi daha bitmedi. Kulüpte futbola en uzak kişi benim ancak bir yapılanma olduğunu söyleyebilirim. Bununla ilgili bir arkadaşımız futbol direktörü olarak atandı. Kendisi bu operasyonları yürütmektedir. Kendisinin daha çalışmalarını tamamladığını düşünmüyorum. Transfer dönemine da daha uzun bir süre var. Bu çalışmalar tamamlandığında kamuoyuyla paylaşılacaktır" diye konuştu. - "Serdal beyin adaylığı hayırlı olsun" Siyah-beyazlı kulüpte yaşanan genel kurul süreci hakkında gelen bir soru üzerine başkan adaylığını açıklayan Serdal Adalı`ya hayırlı olsun dileklerinde bulunan Ahmet Nur Çebi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Serdal beyin adaylığı hayırlı olsun. Beşiktaş’ın tek adaylı geçirdiği kongrelerin sonucu olumlu olmadı. Serdal bey, bu kulüpte emeği olan, çalışmış, bilinen bir kişidir. Kendisine başarılar diliyorum. Camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Hiçbir sakınca da görmüyorum. Keşke daha çok aday çıksa. Kimse için bu koltuklar oturup kalkılmayacak koltuk değildir. Temenni ederim ki kongre bu koltukları kendilerine layık görürse bizim çalışmalarımıza sahip çıkarlarsa Beşiktaş’a daha fazla yararlı olur. Biz çok emek verdik. Kaybetmek veya kazanmak anlamında söylemiyorum ama çok düzgün bir yapı kurduğumuza inandığım için bu yapı bozulursa çok üzülürüm."

"156 milyon borç ödedik"

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Levent Erdoğan`ın kulüpte borçların ödenmediği, sadece yapılandırıldığını söylediğinin hatırlatılması üzerine Erdoğan`a rakamsal verilerle cevap veren Çebi, şöyle konuştu: "Şu an mevcut yöneticimiz, borçlarımızın ödenmediğini ve tamamen yapılandırıldığını söyledi. Kendisini anlayışla karşılıyorum. Zaten aramızda pek olmadığı için işlerin nasıl yürüdüğünü bilmiyordu. Bu konuda rakamlarla bazı şeyleri açıklamak istiyorum. Yönetime geldiğimizde 212 milyon lira borç devraldık. Bunların 156 milyonu ödenirken kalan 56 milyon lira borç yapılandırıldı. Kendi faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz dönemde 62 milyon lira ödemeler realize edilerek gerçekleştirildi. Sonuçta 213 milyon lira kaynak sağladık. Bu kaynaklar, faaliyet gelirlerimizden oluşmamaktadır. Çünkü faaliyet gelirlerimiz kredi aldığımız bankalara temlikli. Biz stat, futbol, bilet ve maç gelirlerinden faydalanamıyoruz. Yaklaşık 4-4,5 yıl daha faydalanamayacağımızı düşünüyoruz. Yapılandırma vardır ama bunu yapmak da bir marifettir. Bu arada yaklaşık 22 milyon dolarlık kredi kapatıldı."

Çoşkun: "16 ay sonra stadı açacağız"

Stat çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Beşiktaş İnşaat ve Ticaret AŞ Genel Müdürü İhsan Coşkun, yıkım çalışmalarına 2 Haziran`da başlayacaklarını vurgulayarak, "Planladığımız süreç 16 aydır. İnşallah 16 ay sonra stadı açacağız” dedi. Stadın projelerini hazırlarken zemin etütlerini 20 milyon bedelle bir firmaya yaptırdıklarını anlatan Coşkun, “Bu konularda deneyimli olan firmaları bulmakla uğraştık. Bunlar, çeşitli ülkelerde ve Türkiye’de statlarla ilgili çalışmalar yapıyor. Yıkım işi devam ederken statta ağustos ayından sonra yoğun çalışmaya girilecek. Planlarımızda yağmuru ve çamuru düşündük. Bütün çalışmalarımızı 24 saate göre planlıyoruz” ifadelerini kullandı. Toplantı, BJK İnönü Stadı`nın yıkım ve hafriyat ihalelerini kazanan firma yetkilileriyle sözleşme imzalanmasıyla sona erdi. 

 Kaynak: http://skorer.milliyet.com.tr/besiktas-maclarini-istanbul-da/besiktas/detay/1715346/default.htmEtiketler: İstanbul , Beşiktaş , Türkiye , Gebze , Recep Tayyip Erdoğan , sözleşme , İnönü Stadı , Levent Erdoğan , Kasımpaşa , Türk Telekom Arena , Şükrü Saracoğlu Stadı , Akaretler , Atatürk Olimpiyat Stadı , sezon , futbol , transfer , Hayırlı , Haziran , nerede , Tarz , Bir Beşiktaşlı , Olimpiyat , Istanbul , Ahmet Nur Çebi , sadece , Beşiktaşlı , Gerekli , istiyorum

Diğer BEŞİKTAŞ haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir